КАЛЕНДАР
ТАКМИЧЕЊА ШАХОВСКОГ САВЕЗА СРБИЈЕ ЗА 2018. ГОДИНУ
Такмичења Шаховског савеза Србије
Бр. |
ТАКМИЧЕЊЕ |
термин |
место |
1. |
Полуфинале, мушко и женско |
16 – 22.02. |
Ечка (Зрењанин) |
2. |
Шампионат Србије – мушкарци |
06 – 14.03. |
|
3. |
Шампионат Србије – жене |
17 – 25.03. |
|
4. |
Кадетски фестивал ШСС |
30.03 – 08.04. |
|
5. |
Појед. и екипно такмичење основних школа |
21 – 22.04. |
|
6. |
Омладински шампионати Србије |
25.06 – 01.07. |
|
7. |
Прва лига Србије – мушкарци и жене |
31.08 - 10.09. |
|
8. |
Првенство Србије у брзопотезном шаху |
03.11. |
|
9. |
Куп „Светозара Глигорића“ |
4 – 7.11. |
|
Такмичења подржана од ШСС
Бр. |
ТАКМИЧЕЊЕ |
термин |
Организатор |
1. |
Осмомартовски турнир |
|
ШСБ |
2. |
Видовдански турнир |
|
ШСКИМ |
3. |
|||
4. |
|||
5. |
Међународна такмичења – званична такмичења ФИДЕ, ЕЦУ
Бр. |
ТАКМИЧЕЊЕ |
термин |
место |
1. |
Појединачно првенство Европе, мушкaрци |
16 – 29.03. |
Батуми (Грузија) |
2. |
Појединачно првенство Европе, жене |
07 – 20.04. |
Високе Татре (Словачка) |
3. |
Екипно ветеранско првенство Европе |
13 – 23.04. |
Валбрих (Пољска) |
4. |
Школско првенство света |
20 – 29.04. |
Драч (Албанија) |
5. |
Аматерско првенство Европе |
13 – 21.06. |
Будва (Црна Гора) |
6. |
Школско првенство Европе |
29.06 – 08.07. |
Краков (Пољска) |
7. |
Екипно омладинско првенство Европе |
11 – 19.07. |
Бад Бланкебург (Немачка) |
8. |
Кадетско прв . Европе у брз . и убрз . шаху |
31.07 – 05.08. |
Орадеа (Румунија) |
9. |
Кадетско првенство Европе (8-18) |
19 – 30.08. |
Рига (Летонија) |
10. |
Првенство света у решавању шаховских проблема |
01 – 08.09. |
Охрид (БЈР Македонија) |
11. |
Омладинско првенство света (-20) |
04 – 16.09. |
Коџаели (Турска) |
12. |
Универзитетско првенство света |
11 – 19.09. |
Аракажу (Бразил) |
13. |
43. шаховска олимпијада |
23.09 – 06.10. |
Батуми (Грузија) |
14. |
Европски куп клубова (мушкарци и жене) |
11 – 19.10. |
Родос (Грчка) |
15. |
Кадетско првенство света (14, 16, 18) |
19.10 – 01.11. |
Халкидики (Грчка) |
16. |
Кадетско првенство света (8, 10, 12) |
03 – 16.11. |
С. де Компостела (Шпан.) |
17. |
Кадетска олимпијада |
24.11 – 03.12. |
Анталија (Турска) |
18. |
Првенство Европе у брзопот. и убрз. шаху |
05 – 09.12. |
Скопље (Македонија) |
Календар такмичења 2013
Календар такмичења 2012
Календар такмичења 2011
Календар такмичења 2010
Календар такмичења 2009